info@kayelajans.com +90 545 625 61 50
October 01, 2020 - TARAFINDAN Admin

Web Tasarımında 2020 Trendleri

Değişen moda ve ceza gibi web siteleri de her yıl kendince yenileniyor. Tasarımdaki bu yeniliğe yön verirken arama motorları da kullanıcı odaklı hizmet vermek istediğinden bu değişime kayıtsız kalmıyor. İşte bunun içinde 2018 yılından itibaren arama motorları kullanıcı odaklı olan web tasarım ve içeriklere önem veriyor. Güzellik ve ilgi algısı bizi hangi yöne doğru çekebilirse biz de web tasarım ajansları olarak beklenilen ve istenileni çalışıyoruz.

Web tasarımında 2020 trendlerine baktığımız zaman geçtiğimiz üzerine bazı önemli hususların eklenmiş olduğunu görebiliyoruz. Bunun içinde gerek webmasterları gerekse yeni bir web tasarım arayışı olanları olanları bilgilendirelim. Daha açıklayıcı olması halinde yazımızın devamında ses bilgisi değindik.

Mobil Uyumlu
Bu aslında aslında değil son birkaç yıla baktığımızda arama motorları mobil uyumlu siteleri çok değerli etmiyor. Kullanıcıların% 70'lik bölümünün cep telefonlarından internete girmiş düşündüğümüzde aslında mobil uyumlu olmayan bir sitenin de neredeyse hiç şansı yok demek yerinde olacaktır.

Web tasarım İzmir firmamız yeni bir tasarım oluştururken repronsive çıkış dikkat ettiği gibi mobil uyumlu olmayan bir sitenin de yenilenerek mobil uyumlu hale getirilmesini sağlamak. Mobil uyumlu olan siteler teknik olarak baktığımızda ise masaüstü sürüme göre çok daha hızlı indeks alır. Bu nedenle sizin siteniz mobil uyumlu eşit şartlarda başladığınız hemen başında kalırsınız.

Paralax Efektler
Paralaks efektler denildiğinde akla ilk olarak uzay geliyor. Çünkü bu efektlerin tanımı da matematiksel bir yöntem. Web sitelerinde kullanılan bu teknikler ilk olarak oyunlarla hayatımıza girmişti. 2020 yılında 3D programlarla oynanılan bu sistem hareketli hale getirilerek web tasarımlarında kullanılmaya başlandı.

Site Açılış Hızı
Sitenizin açılış hızı da çok önemlidir. Günümüzde insanlar her şeyde olduğu gibi özellikle de internete girerken sabırsızca davranıyorlar. Bunun için siz onun ne kadar kaliteli bir tasarım yaptığınızı düşünüyor olsanız da içeriklere sahibim deseniz de sitenizin açılış düşükse insanlar sizi tercih etmiyorlar. Bu da sizin sitenizin genel olarak tüm değerlerine etki edecek sonuç çıkarıyor.

Tam Ekran Anasayfa

2019 yılında ilgi duyulmaya göre tam ekran görünü özellikle görsel ve videolarla gösterilirken en az çizgileri bozmadan 2020 yılında da yine ilgi duyulan tercihler arasında yer alıyor.

Video Arka Plan
Videolu arka plan hem kurumsallık hem de sade bir anlatım dikkatini çekiyor. Kullanıcı izlediği videodan web bazı reklamını ve duruşunu fark edebiliyor. Büyük Boy Yazılar Web siteleri mobil uyumlu bir hal koruma sonra site ona göre şekillendirilirken bu yıl yazı karakterlerinde büyük boy yazılar bir çıkmaya başladı. Bu mesaj ve sitenin slogan kısımlarında büyük puntolarla kullanılan yazı karakteri daha fazla göze çarpıyor.

Asimetrik Görünüm

Bu simetri hastalarını rahatsız ediyor olsa da yeni bir yazılım yaratmak için asimetrik tasarımlara ağırlık verilmeye başladı. Asimetrik tasarımların aktivist bir duruşa sahip olarak görülmesi bu tasarımların 2020 yılında pek çok sektörde deneneceğini görebiliyoruz.

Hakkında bahsettiğimiz hususlar 2020 yılı web tasarım trendleri arasında yer alan özellikler. Neredeyse tüm sektörlerde kullanılan bu tasarımlarda renkler ve içerikler değişiyor olsa da mantık bu yönde ilerliyor. Eğer sizde web tasarım İzmir firması arıyor güncel, özgün ve yazan bir web tasarıma sahip olmak bizimle birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz.